ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Dne 22. března jsme se my, žáci šesté třídy, vydali na exkurzi do našeho hlavního města.

Vyrazili jsme na cestu v 9 hodin vlakem do Pardubic, kde jsme posléze přestoupili na Pendolino, které nás odvezlo až do cíle. Naší první zastávkou bylo Království železnic, kde jsme měli možnost zhlédnout zmenšeniny vláčků. Odtud jsme zamířili na oběd, kde si každý zvolil jídlo dle svého gusta. Ještě že byl oběd vydatný, neboť jsme se po nasycení vydali do strmého kopce, na jehož konci nás čekalo zrcadlové bludiště a Petřínská rozhledna s 290 schody. Ty nás vynesly až na vrchol, odkud jsme pak měli možnost vidět celou Prahu jako na dlani. Naším posledním velkým cílem byl Pražský hrad, kde právě probíhala výměna stráží, a tak se všem naskytla jedinečná možnost se s ní vyfotit. Naše cesta zpět vedla přes Karlův most přímo na metro a Pendolinem hurá domů. Všichni jsme byli plni dojmů a nových zážitků z vydařeného výletu, zároveň však velice unaveni, neboť jsme měli v nohou mnoho kilometrů a při příjezdu v pozdních odpoledních hodinách jsme se už nemohli dočkat odpočinku v pohodlí domova.

za 6. třídu sepsaly Aneta Vaňurová, Vendula Jarolímková, Hana Teichmanová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol