ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ve čtvrtek 10. 12. navštívili žáci druhých tříd knihovnu, tentokrát na téma „Vánoční tradice a zvyky“.

Nejdříve paní knihovnice vyprávěla o předvánočním čase – adventu, vysvětlila tradici zapalování svíček na adventním věnci. Potom dětem přečetla krátký příběh o sv. Mikuláši. Dále si žáci vyprávěli, jak probíhá Štědrý den u nich doma. V závěru besedy si vyzkoušeli některé  štědrovečerní zvyky – házení střevícem, lití olova, pouštění lodiček, krájení jablka…. Beseda se nám všem moc líbila. Bylo to příjemné vánoční zastavení a paní Voňkové děkujeme za poutavé a poučné vyprávění. 

M. Kubicová, D. Šrámková

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol