ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Kalendářní rok se nachýlil ke konci, vzpomínka na Mikuláše a čerty je také již vzdálená minulost a tak nadešla chvíle Vánoc

a s tím související rozloučení před zimními prázdninami. Již tradičně čekalo na žáky druhého stupně dvoudenní sportovní zápolení proložené třídními besídkami. Čtvrtek se nesl Podhartí ve znamení mezitřídního turnaje smíšených družstev ve florbalu a košíkové. Vítězem se stalo družstvo deváté třídy. Na druhém místě skončili žáci 8. třídy a následovali je třída 7. B, 7. A, 6. A a 6. B.
Dokonalý výkon předvedla družstva všech tříd.
Páteční den (poslední školní v tomto roce) byl ve znamení třídních besídek a vánoční laťky – soutěže ve skoku vysokém. V kategorii děvčat zlato vyskákala Tereza Hulíková výkonem 140 cm, druhá skončila Aneta Sychrová a pro bronz doletěla Adriana Klučárová, což bylo největším překvapení dne, neboť je to žákyně 6. třídy. Její výkon byl 135 cm. V kategorii chlapců do nebeských výšin vzlétl Jakub Kröner (155 cm), stříbro vybojoval Honza Mencl (150 cm) a o bronz se postaral Karel Novák (150 cm).
V závěru pátečního dopoledne se pavoučí děti utkali v závodech v rychlolezení po umělé horolezecké stěně. Nádherným zpestřením byla exhibice bývalých žáků, kteří se zapojili do skokanské soutěže a předvedli, co se u nás naučili – výkon 165cm hovoří za vše.
Všichni sportovci přežili ve zdraví a to je hlavně to, co přejeme jim a našim studentům do Nového roku. 

Petr Novotný, Vojtěch Hulík

 

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol