ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Nasát vánoční atmosféru, ochutnat vánoční štólu, seznámit se s kulturními památkami, to vše se podařilo našim žákům 9. třídy, kteří ve čtvrtek 11. prosince vyrazili na exkurzi do saských Drážďan.

Se zkušenou paní průvodkyní, které bychom chtěli poděkovat za poutavý výklad, jsme nejprve prošli Alstadt, navštívili obrazárnu Zwinger, nově zrekonstruovaný kostel Frauenkirche a Semperoper (Saskou státní operu). Potom už nás cesta vedla za vůní vánočního punče, obrovských Bratwurstů a dalších dobrot na místní tradiční trhy, které jsou největší v Evropě. Své dosavadní znalosti německého jazyka žáci zúročili při nákupech suvenýrů a občerstvení a při vyplňování kvízu s úkoly. Zaujala nás rozdílnost v povaze obou národů, především nevšední zdobnost našich sousedů, smysl pro detail a vstřícnost prodávajících i kolemjdoucích. Ve večerních hodinách jsme se obohaceni o nové zážitky a zkušenosti vrátili v pořádku domů. 

Mgr. Elena Lahučká, Mgr. Lucie Ježková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol