ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V pátek 6. června jsme se s osmáky vypravili za hranice všedních dnů a za hranice naší země. Protože letos začali s výukou němčiny, zvolili jsme za cíl Německo - dinopark a zahradní bludiště u německého města Bautzen, kousek za Libercem.

Kromě neživých dinosaurů se osmáci potýkali s živými Němci, se kterými museli komunikovat - objednat si jídlo, pití či zmrzlinu, zeptat se na cestu, přeložit si nápisy na cedulích, odpovědět svým německým vrstevníkům i dospělákům na zvídavé dotazy apod. Mnozí z nás jsme si přivezli z naleziště zuby tyranosaura, které někteří hledali s velkým nasazením. V lesní džungli nás děsily dinosauří zvuky a jen jsme doufali, že je vydávají býložravci. V parku jsme pak viděli modely zvířat z druhohor až čtvrtohor. Nahlédli jsme do života pravěkých lidí. Polední "klid" osmáci prožili na kolotočích, tobogánech a u vodních gejzírů. V zahradním bludišti se už začala projevovat únava z tepla, a po nákupu suvenýrů, jsme vyrazili směr: domov. V autobuse bylo i cestou veselo a stále zněl smích.

    Mgr. Marta Mokrá a Mgr. Elena Lahučká

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol