ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Dnes jsme si s dětmi přečetli další příběh z Kočičí zahrady, který je pokračováním příběhu minulého o tajemství kocoura Siama.

Siam kočkám prozradil, že má kouzelný lektvar, který je udělá šťastnými. Děti odpovídaly, zda uvěřily vyprávění kocoura Siama o kouzelném lektvaru, jak reagovaly kočky na jeho nabídku, která z koček odpověděla Siamovi podle nich nejlépe a nakonec jak by reagovaly děti samy. S dětmi jsme si povídali o tom, co je to být šťastný a také o tom, jak můžeme odmítnout to, co neznáme a čeho se bojíme, komu je dobré se svěřit, když si nevíme rady. Použil by někdo z vás kouzelný lektvar kocoura Siama k tomu, aby byl šťastný? Ne, děti našly jiná řešení pro to, jak si udržovat dobrou náladu a pohodu.
Děti své pracovní listy dostanou domů ve čtvrtek a mohou rodičům ukázat svá řešení.

Mgr. Marta Mokrá, školní metodik prevence

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol