ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Dne 18. 6. 2013 jsme se konečně dočkali. My – žáci osmé a deváté třídy jsme odjeli na 3 dny na Slovensko do Vysokých Tater, konkrétně do obce Velký Slavkov.

Sraz byl ráno o půl osmé před naší ZŠ, kam nám na minutu přesně přijel autobus s panem řidičem, který s námi byli po celou dobu pobytu. Cesta tam byla dlouhá 500 km a trvala nudných 10 hodin. A abychom tu nudu alespoň trochu zmírnili, zastavili jsme v Beskydech, kde jsme si z rozhledny Čarťák prohlédli Radhošť a Lysou horu. Dále jsme v klidu překročili československé hranice a hurá do cíle. Přijeli jsme navečer okolo 18-19 hodiny, ubytovali jsme se v chatkách a šli na večeři. Přes noc jsme měli za úkol se dobře vyspat, protože túry, které jsme podnikali, byli vyčerpávající a náročné hlavně pro naše nohy.

Tou první se stal výšlap na nejvýše položenou chatu ve VT – Teryho, na kterou jsme úspěšně všichni vylezli a slezli. Den na to jsme došli na „Chatu pri Zelenom plese“, jež je známá z filmu M. Poledňákové – Jak se krotí krokodýly. Tam ale cesta nekončila, cílem bylo zdolat 2037 m vysokou Svišťovku. Cestou na ní jsme nechtěně chytli bouřku doprovázenou blesky a krupobitím, což nebylo nic příjemného, ale přesto jsme to úspěšně zvládli. Abychom nebyli natolik utahaní, k dispozici byla lanovka, případně koloběžky, po kterých část z nás sjela až ‚na start‘. Celý výlet jsme ukončili v aquaparku Bešeňová.

Celé tři dny jsme měli nádhernou viditelnost, takže jsme viděli i to, co je normálně nevídatelné. Večery jsme trávili buď hraním volejbalu, uklízením nebo hraním na kytaru. Jsme rádi, že jsme měli možnost vycestovat do těchto hor se svými spolužáky a učiteli, protože pro některé byl tento výlet výletem posledním. A dále jsme pyšni na to, že se nám podařilo zdolat více jak 2000 m. n. m. Velké poděkování tedy patří paním učitelkám – Šturmové a Codrové a pánům učitelům – Černému a Novotnému a samozřejmě i panu řidiči, který to s námi vydržel. Za podšálky se omlouváme, ale i přesto pevně věříme, že se zase někam podíváme.                                                                        

za všechny zúčastněné Aneta Baudyšová.

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol