ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Na závěr našeho prvního školního roku jsme se vypravili přenocovat do Borovničky. Ve čtvrtek ráno nás přivezli rodiče na místo, ubytovali jsme se a vydali se na průzkum okolí.

Při prohlídce krásného kostelíka jsme si zazpívali a hurá do lesa, kde jsme ve skupinkách vytvářeli domečky. Po výborném obědě nás čekal „polední“ klid, na který jsme se těšili. Všichni si vybalili věci, plyšáky, dobroty, hry a hlavně plavky. Po poledním klidu bylo koupání, které v parném dni trochu osvěžilo. Koupali jsme se do svačinky a potom hurá na pokoje, tak jsme to střídali do večeře. Přitom jsme se nezapomínali houpat na houpačce, vyzkoušet trampolínu a hrát si s míčem. Po večeři na nás čekalo disco a karnevalový rej. Na druhou večeři byla připravena ochutnávka dobrůtek od maminek- paní Kühnelové a paní Šedivé – moc jim děkujeme. Skončil karneval a těšili jsme se na „překvapení“ – prohlédli jsme si kozí farmu, viděli jsme i malá kůzlátka. Děti jim přinesly suché pečivo. Projížďku na koni jsme museli odložit na příští rok, koník svážel seno. Blížila se bouřka a všichni jsme v pyžamkách šli na pokoj číslo 3, kde nám paní učitelka četla pohádku a po pohádce hurá s plyšáky do postýlek. Ráno nás probudil déšť, dokonce padaly kroupy, ale po snídani se vyčasilo. Vzali jsme si holiny, batůžky a vydali se na poslední průzkum okolí, tentokrát na ovčí farmu. Po návratu jsme balili věci a čekalo nás slavnostní zakončení. Pobyt v Borovničce byl naším malým rozloučením s první třídou (velké loučení bude ve škole), všichni jsme dostali diplom Prima kamarád, samolepky a dobrůtky. V Borovničce bylo hezky, ale už jsme se všichni těšili domů i na pondělí do školy, kde si ještě o všem, co jsme prožili, budeme povídat.

žáci první třídy U Štaflíka a Špagetky a Mgr. Ivana Pešťáková, Mgr. Mirka Kubicová a paní vychovatelka Procházková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol