ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Koncem měsíce května vyjely 2 třídy naší školy na poznávací výlet do nedaleké Borovičky, místa všem dobře známého.

Plánem této akce bylo poznat okolí našeho bydliště, navštívit dobře dostupné turistické cíle, užít si čerstvého vzduchu, pracovat na třídních kolektivech, poznat sebe a své kamarády v jiném než školním prostředí. Avšak málo z plánovaných věcí se dařilo podle plánu. Největším nepřítelem bylo počasí, které nás neustále zlobilo. Museli jsme se naučit, že ne všechny věci se v životě podaří tak, jak očekáváme a je pak jen na nás, jak se s novou, neplánovanou situací popereme. Proto jsme jen lehce poupravili program a déšť nedéšť prošli okolí vesničky, zdolali pěší cíl – hrad Pecka, vlakem zajeli až do Nové Paky a se zájmem vyslechli přednášku v muzeu Klenotnice a starých aut Vitvar. Uplakané a chladné počasí nezabránilo ani koupání, pálení ohně, nebo prohlídce okolní přírody v sedle koně. Vytopené pokojíčky, teplý čaj i večeře, nebo večerní diskotéka pak rozehřály každého.  Děti se vracely domů unavené, plné zážitků i prvních zkušeností s nástrahami přírody. A ten, kdo chtěl, si přivezl i něco víc a tím je schopnost radovat se za každého počasí, které umí život nabídnout…

Mgr. Elena Lahučká, Mgr. Eva Pluskalová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol