ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Začátek června byl pro třídu 3. A plný neobyčejných zážitků. I přes nepřízeň počasí a stoupající hladinu řeky Labe

se děti vydaly do Krkonoš pokořit Černou horu a alespoň na chvíli se všichni stali zlatokopy a speleology. Ve Svobodě nad Úpou chtěli pokračovat v probádání Medvědí jeskyně, kde byla nalezena největší sbírka pravěkých kostí v oblasti Krkonoš. Medvědí kosti děti sice nenašly, ale seznámily se, se spoustou zvířat, která žijí v Krkonoších. Viděly slepýše, čolky, žáby, různé druhy brouků. Zahlédly i srnky a vypátraly louku vzácných horských orchidejí. Protože byly ubytované blízko Zlatého potoka, kde se dříve rýžovalo zlato, zkoušely i ony své štěstí. Zda se jim to podařilo, o tom budeme informovat příště…

Mgr. Šárka Ruprichová, Mgr. Nikola Prouzová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol