ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V termínu od pondělí 6. 5. 2013 do středy 8. 5. 2013 prožila 4. B ve Středisku ekologické výchovy a etiky Rýchory SEVER v Horním Maršově.

Po příjezdu, uvítání a vybalení si věcí jsme se posilnili vynikajícím obědem v nedaleké restauraci, kde nám naservírovali bramborovou polévku, kuřecí plátek s rýží. Po poledním klidu jsme první část odpoledního programu strávili v klubovně, kde jsme hráli seznamovací hry a na druhou část jsme vyběhli ven hrát týmové hry. Tyto hry jako např. Proplétání duše, Na kosmonauty, Na slepého koně apod. byly vtipné a zábavné a děti si při nich užily mnoho zábavy. Nakonec jsme si společnými silami rozlili zázračný nápoj, se kterým jsme si slavnostně připili na zdar zdejšímu pobytu. K večeři si děti pochutnaly na špagetách a jako dezert se podávala borůvková buchta. Pan vrchní byl pěkný šprýmař a moc hezky se k dětem choval. Po kratičké procházce a odpočinku jsme zahájili večerní program zaměřený na řemesla. Děti si vyrobily mýdlo s bylinkami, levandulový polštářek, dřevěný knoflík a pána hor Krakonoše z papíru. Druhý den na nás čekal opět nabitý program. Po vydatné snídani jsme celé dopoledne hráli simulační hru U jezera. K obědu na nás čekala zeleninová polévka a řízek s bramborem. Po poledním klidu jsme strávili celé odpoledne venku zkoumáním kvality vody tzv. biomonitoring v místním Lysečinském potoce. Děti musely nalovit co nejvíce druhů bezobratlých živočichů, správně je podle klíče určit a zařadit, shromáždit o nich co nejvíce informací a vyhodnotit je. Tento styl výuky skrze vlastní prožitky dětí byl velice přínosný. Děti byly opravdu nadšené, když se v obrovských gumákách s gumovými kalhotami pro rybáře mohly brouzdat potokem. Po chutném zeleninovém rizotu a muffince jsme přistoupili k večernímu programu. Po smyslových hrách byl dětem promítnut dokumentární film o lýkožroutovi, při němž měly získávat chybějící informace v přírodovědném kvízu. Na závěr si lýkožrouta vydávajícího své typické zvuky při letu vyrobily z korku, kolíčku na prádlo a z papíru. Třetí den jsme se ráno posilnili vánočkou, zhodnotili jsme v komunikativním kroužku celý pobyt a rozloučili se s lektory Míšou, Mírou a Kubou, kteří nás těmito dny provázeli. Děti obdržely drobné dárečky, sbalily si věci a připravili se na náročný výlet na místní hrad Aichlburg. Po zakoupení suvenýrků v galerii Veselý výlet se už unavené, ale velice spokojené děti po druhé hodině odpolední vrhaly do náručí rodičů.                                      

Mgr. Lenka Paťavová

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol