ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V rámci projektu SŠIS, kde je vyučován maturitní obor Aplikovaná chemie, navštívila 9. třída laboratoře, aby si zde zkusila experimenty z organické chemie.

Tři z žáků této třídy se zúčastnili v prosinci Vánočního chemického turnaje s dobrými výsledky. Tentokrát si žáci ve dvojicích vyzkoušeli dva pokusy na důkaz vitamínu C v roztoku. Na pracovní list pak chemickými vzorci zapisovali obě chemické reakce rovnicemi. Při druhém pokusu s názvem Chemický semafor si sami museli připravit roztoky daného složení vážením a odměrným válcem, měřili teplotu roztoku a řešili záhadu, jak semafor funguje. Dvouhodinová práce v opravdové chemické laboratoři s vybavením, které jsme zatím neměli možnost poznat, byla zpestřením dvouleté výuky chemie na základní škole. Rádi využijeme možnost navštívit laboratoře v rámci projektu SŠIS i dalším školním roce. 

Mgr. Marta Mokrá, uč. chemie

 

chem13 02

 

chem2

 

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol