ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Poslední únorový víkend proběhl lyžařský výcvik 7. třídy ZŠ Podharť na Pěnkavčím vrchu v Krkonoších. Díky nadmořské výšce 1050 m bylo v rámci letošní zimy "dostatek" sněhu.

Po čtyřech dnech na svahu se sice dalo mluvit spíše o vodním nebo travním lyžování, ale o to větší zážitky jsme zažili. Hledání cesty po svahu mezi travními a blátivými ostrůvky se stalo hrou a adrenalinem zároveň. Několik kolizí skončilo v bahně či potůčku, ale vždy se našli záchranáři a jelo se dál. Všichni zvládli lyže či snowboardy na jedničku a pohodu týdne si manšaft utužoval při večerních soutěžích a hlavně nad talíři domácí mlaskačky.

Opravdovým zážitkem byl celodenní výlet na naší nejvyšší horu – Sněžku. Díky změně počasí se z ní stala „ledová hora a dobytí vrcholu a hlavně sestup byl opravdu náročný a nebezpečný. Odměnou bylo opravdu horské počasí s nádherným výhledem z vrcholu. Všichni přežili ve zdraví a již se těšíme, jak zúročíme nabyté dovednosti a znalosti při další lyžovačce.

Mgr. Petr Novotný a žáci 7. třídy

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol