ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Dne 25. 4. 2008 se žáci 1., 2. a 6. ročníku naší školy zúčastnili slavnostního otevření naučné stezky - Lesem Království.

Na místo jsme se společně dopravili linkovým autobusem. V areálu Hájemství na nás čekala střelba na terč z luku a kuše, ukázka výcviku psů a sokolnictví, jízda na ponících, indiánský tábor. Nechyběla ani svačinka v podobě opékaných párků, pro milovníky sladkého tu byl stánek s perníky, marcipány atd.

Z Hájemství jsme se vypravili nově otevřenou naučnou stezkou do Dětské ozdravovny Království. Během následujících 4 kilometrů jsme se zastavili u divokého prasátka Ferdy, shledali jsme rozdíly mezi jeleními parohy a srnčími parůžky a poznali tvary kopýtek srnce a kance. V dětské ozdravovně na nás čekali studenti a studentky lesnické školy z Hranic na Moravě, kteří pro nás měli na několika stanovištích připraveny další zajímavé úkoly a informace. Poznávali jsme stromy podle listů a šišek, počítali stáří stromů podle letokruhů, vyzkoušeli si různé tvrdosti dřeva, seznámili se s několika škodlivými i užitečnými lesními živočichy. Kdo měl pro strach uděláno, mohl navštívit úkryt lesního skřítka a vyzvednout si odměnu - puzzle s motivy obyvatelů lesa. Na závěr si 14 druháků a 16 prvňáků změřilo síly v přetahované. Po vyrovnaném souboji jsme se již přesunuli na autobusovou zastávku. Po příjemně stráveném a trochu deštivém dni jsme se vrátili do školy na zasloužený oběd.

Mgr. H. Havlíčková, Mgr. E. Pluskalová, Mgr. K. Křivánková

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol