ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Dne 25. 4. 2008 se žáci 1., 2. a 6. ročníku naší školy zúčastnili slavnostního otevření naučné stezky - Lesem Království.

Na místo jsme se společně dopravili linkovým autobusem. V areálu Hájemství na nás čekala střelba na terč z luku a kuše, ukázka výcviku psů a sokolnictví, jízda na ponících, indiánský tábor. Nechyběla ani svačinka v podobě opékaných párků, pro milovníky sladkého tu byl stánek s perníky, marcipány atd.

Z Hájemství jsme se vypravili nově otevřenou naučnou stezkou do Dětské ozdravovny Království. Během následujících 4 kilometrů jsme se zastavili u divokého prasátka Ferdy, shledali jsme rozdíly mezi jeleními parohy a srnčími parůžky a poznali tvary kopýtek srnce a kance. V dětské ozdravovně na nás čekali studenti a studentky lesnické školy z Hranic na Moravě, kteří pro nás měli na několika stanovištích připraveny další zajímavé úkoly a informace. Poznávali jsme stromy podle listů a šišek, počítali stáří stromů podle letokruhů, vyzkoušeli si různé tvrdosti dřeva, seznámili se s několika škodlivými i užitečnými lesními živočichy. Kdo měl pro strach uděláno, mohl navštívit úkryt lesního skřítka a vyzvednout si odměnu - puzzle s motivy obyvatelů lesa. Na závěr si 14 druháků a 16 prvňáků změřilo síly v přetahované. Po vyrovnaném souboji jsme se již přesunuli na autobusovou zastávku. Po příjemně stráveném a trochu deštivém dni jsme se vrátili do školy na zasloužený oběd.

Mgr. H. Havlíčková, Mgr. E. Pluskalová, Mgr. K. Křivánková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol