ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V rámci našich vlastivědných projektů "Cestujeme po ČR" a "Cestujeme historií ČR" jsme 3. května navštívili také Prahu. Naše výprava byla pojata jako vlastivědná vycházka za významnými kulturními a historickými památkami Prahy.

Povídali jsme si, s jakou událostí nebo osobností jsou tato místa spojena, a prakticky vyzkoušeli poznávání uměleckých stylů. Přestože jsme měli za úkol před exkurzí sledovat předpověď počasí a vhodně se obléknout a obout, někteří byli značně zaskočeni změnou počasí a velkým ochlazením. Vzhledem k počasí jsme skutečně jen několik plánovaných míst vynechali a trasu pozměnili tak, abychom se někde ohřáli. Můžeme být na sebe pyšní, kolik míst jsme viděli, ať už z blízka nebo alespoň z vyhlídky. Posuďte sami, zde je naše trasa:

  • z Hlavního nádraží na Václavské náměstí a povídání o Národním muzeu, sv. Václavovi a Janu Palachovi,
  • ulicí Na Příkopech k Prašné bráně a Obecnímu domu, Karolinu a Stavovskému divadlu,
  • na Staroměstském náměstí jsme udělali několik zastávek – radnice a orloj, místo popravy 27 pánů roku 1621, pomník Jana Husa, Týnský chrám a chrám sv. Mikuláše,
  • Karlovou ulicí okolo Klementina na Karlův most, Mosteckou ulicí přes Malostranské náměstí na zastávku lanovky na Petřín,
  • ohřáli jsme se v zrcadlovém bludišti a zdolali jsme Petřínskou rozhlednu, z které jsme si ukázali další památky Prahy aspoň z dálky,
  • kolem Strahovského kláštera, Lorety, Černínského a Schwarzenberského paláce na Pražský hrad a k chrámu sv. Víta,
  • sešli jsme Zámecké schody a našli jsme Senát a Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR a přes krásnou Valdštejnskou zahradu na stanici metra Malostranská do stanice Muzeum,
  • potom znovu Hlavní nádraží a hurá domů.

Mgr. Marta Mokrá, tř. uč.

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol