ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Když jsme se v neděli 1. května k večeru sešli v Borovničce, nikdo z nás netušil, že za dva dny se žluté pampeliškové louky schovají pod bílou sněhovou pokrývku.

Hned v pondělí po dopolední výuce nás pan Myslivec, zdejší lesní pedagog, provedl okolní krajinou a při této příjemné vycházce jsme měli všichni možnost svézt se na koni.

Nevlídné úterní počasí nám sice nedovolilo jít ven, ale příliš nám to nevadilo. Zazpívali jsme si vánoční koledy a odpoledne jsme vyráběli s manželi Burdovými, majiteli zdejší školy v přírodě, dekorace a další výrobky podle fantazie z různých přírodních materiálů. A protože nás to bavilo, pokračovali jsme v této činnosti i ve středu.

Původně středeční plánovaný celodenní výlet se uskutečnil kvůli počasí až ve čtvrtek. Vlakem jsme dojeli do Mostku a odtud pěšky k mosteckým lázním Zátiší, kde jsme se posilnili a zahřáli čajem. Další naše kroky vedli k vzácným mraveništím a zpět do Borovničky.

Po páteční snídani a velkém balení jsme se šli podívat do zdejšího kostelíku, který stojí přímo nad školní budovou. Tady jsme měli možnost zazpívat si na kůru. Pak začalo sportovní dopoledne. Závodilo se v pěti disciplínách a diplom mohl získat každý z nás.

Na našem týdenním pobytu mimo domovy samozřejmě nechyběly hry, soutěže, táborák, ani stezka odvahy. S Borovničkou jsme se tedy loučili plni zážitků.

Mgr. H. Havlíčková, Mgr. Š. Ruprichová, p. vych. H. Pfeiferová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol