ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Když jsme se v neděli 1. května k večeru sešli v Borovničce, nikdo z nás netušil, že za dva dny se žluté pampeliškové louky schovají pod bílou sněhovou pokrývku.

Hned v pondělí po dopolední výuce nás pan Myslivec, zdejší lesní pedagog, provedl okolní krajinou a při této příjemné vycházce jsme měli všichni možnost svézt se na koni.

Nevlídné úterní počasí nám sice nedovolilo jít ven, ale příliš nám to nevadilo. Zazpívali jsme si vánoční koledy a odpoledne jsme vyráběli s manželi Burdovými, majiteli zdejší školy v přírodě, dekorace a další výrobky podle fantazie z různých přírodních materiálů. A protože nás to bavilo, pokračovali jsme v této činnosti i ve středu.

Původně středeční plánovaný celodenní výlet se uskutečnil kvůli počasí až ve čtvrtek. Vlakem jsme dojeli do Mostku a odtud pěšky k mosteckým lázním Zátiší, kde jsme se posilnili a zahřáli čajem. Další naše kroky vedli k vzácným mraveništím a zpět do Borovničky.

Po páteční snídani a velkém balení jsme se šli podívat do zdejšího kostelíku, který stojí přímo nad školní budovou. Tady jsme měli možnost zazpívat si na kůru. Pak začalo sportovní dopoledne. Závodilo se v pěti disciplínách a diplom mohl získat každý z nás.

Na našem týdenním pobytu mimo domovy samozřejmě nechyběly hry, soutěže, táborák, ani stezka odvahy. S Borovničkou jsme se tedy loučili plni zážitků.

Mgr. H. Havlíčková, Mgr. Š. Ruprichová, p. vych. H. Pfeiferová

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol