ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Říjnové akce, které byly pro děti uspořádány, svědčí o tom, že pobyt v družině ZŠ Podharť není jednotvárný.

Nejprve nám naše toulky krásnou podzimní přírodou zpestřil pan Záruba, tatínek Kačenky, která chodí u nás do 1. třídy. Na dopravním hřišti děti zhlédly ukázku cvičeného policejního psa, právě pod vedením pana Záruby a Martina Antonína z městského útulku. Ukázka simulovala vystopování pachatele a jeho dopadení. Během akce se střídaly chvíle, kdy se všem tajil dech, s chvílemi nadšeného povzbuzování strážce zákona i jeho zvířecího svěřence.

Před podzimními prázdninami jsme se zúčastnili akce v dvorské ZOO "Týden duchů". Děti se svezly vláčkem, odkud pozorovaly zvířata na Safari a potom jsme se vypravili dlabat dýně. Zvláště při této činnosti děti rozvíjely svou manuální zručnost a spolupracovaly ve dvojících nebo ve skupině. Děti byly z výsledků své práce nadšené a některé si chtěly výrobky odnést domů. Jejich zklamání snad jen utěšilo vědomí, že jimi vyrobené dýně, které poslouží k halloweenské výzdobě ZOO, ocení stovky návštěvníků.

Říjnové akce završily podzimní dílny, které pro děti připravily paní vychovatelky a učitelky z I. stupně. V rámci prázdninového dopoledního programu si děti vyráběly dráčky, muchomůrky, havrany, dýně a netopýrky na špejli. Společně jsme také dlabali a zdobili dýně, které jsme nakonec před školou a v jejím těsném okolí rozsvítili. Říjnové akce jsou za námi, děkuji všem za spolupráci a všechny děti se již těší na listopadové akce!

Bc. Martina Kuchařová, vychovatelka

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol