ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ve středu 19. června se konala slavná událost. Král a císař Karel IV. měl přijet do Kuksu.

Už ráno jsme se tedy vydali na cestu vlakem nejprve do Žirče, kde jsme si prohlédli Braunův betlém.

4a-kuks-01-sm

Dále jsme pokračovali po červené turistické cestě do Kuksu přes Stanovice a zdejší Křížovou cestu XXI. století.

4a-kuks-01-sm

V hospitálu Kuks na nás čekala prohlídka expozice Historie lékáren, tam jsme si vyzkoušeli, jak se pomocí různých nástrojů i přístrojů vyráběly pilulky, tablety a čípky.

4a-kuks-01-sm

Pak již nastal čas vzácné návštěvy. Sám Karel IV. nám povyprávěl o některých událostech svého života i o způsobu života lidí ve středověku. Jeho kejklíři a rytíř nám předvedli svá umění. Mohli jsme si sami vyzkoušet například lámání a česání lnu, praní prádla na valše, mletí mouky na mlýnském kameni… Někteří z nás se dokonce na chvilku stali dvořany samotného císaře. Komu se tohle poštěstí?

4a-kuks-04-sm

Mgr. H. Havlíčková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol