ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Na pondělí 17. června se prvňáčci U skřítka a víly velmi těšili. Čekala je návštěva jejich oblíbené knihovny a hlavně vyhodnocení čtenářských deníčků.

O půl deváté jsme společně dorazili do knihovny, kde nás paní knihovnice odvedla do krásně připraveného sálu. Za chvíli se ozvaly fanfáry a vstoupila princezna Pohádka, přivítala nás a vyprávěla nám pohádku o písmenkách. Neuplynulo mnoho času a najednou přišel skřítek Slavouš, který se moc nechtěl učit ani číst, ale děti mu pomohly.

Nakonec si dal říct a básničky i abecedu si procvičil společně s dětmi. V závěru naší pohádkové návštěvy vyhodnotila princezna a Slavouš čtenářské deníčky. Všechny děti dostaly velkou pochvalu a krásnou knížku na prázdniny. Diplom za obrázky v deníčku získala Štěpánka Jarolímková a za nejvíce zápisů si odnášel diplom Kuba Cajska.

Rozloučili jsme se se Slavoušem a princeznou Pohádkou a těšíme se, že v příštím školním roce se s nimi opět setkáme.

Moc děkujeme paním knihovnicím – Martině Vonkové a Ivaně Kelemenové – za krásné programy, které pro nás po celý rok připravovaly. Už se těšíme na další.

Žáci 1. třídy U skřítka a víly, paní učitelka Mgr. Ivana Pešťáková a paní asistentka Mgr. Nikola Sacharuk

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol