ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ve středu 12. června jsme se vydali vlakem na školní výlet do Litic nad Orlicí.

Ubytovaní jsme zde byli v chatkách v Kempu Eldorádo. Hned po obědě jsme se vydali na pěší túru na hrad Potštejn. Trasa vedla z velké části podél řeky Divoké Orlice. Hrad Potštejn jsme si prohlédli s paní průvodkyní, občerstvili jsme se chlazenou limonádou a zpátky do Litic jsme se už vraceli vlakem. Po večeři nás čekala večerní prohlídka hradu Litice okořeněná strašidelnými historkami pana kastelána.

I druhý den výletu pokračovalo naše putování po hradech a zámcích. Dopoledne jsme si zajeli do Častolovic na zámek, kde jsme si prohlédli park a zámecký zvěřinec. Na oběd jsme si zašli do nedalekého Kostelce nad Orlicí na výbornou pizzu a po obědě jsme se vlakem přemístili do Doudleb na zámek, kterým nás poutavě provedla Barbora Tomášková pocházející ze šlechtického rodu Bubnů z Litic. Den jsme pak zakončili táborákem v kempu.

Třetí a zároveň poslední den jsme si trošku přispali. Po snídani jsme si zabalili věci, uklidili chatky a vyrazili na cestu domů. Na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové už na nás čekali natěšení rodiče.

Výlet jsme si užili a už se moc těšíme na další společná dobrodružství.


E. Eflerová, A. Haasová, N. Němečková, žákyně 8.B

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol