ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ve středu 12. června se vypravili prvňáčci U SKŘÍTKA A VÍLY na svůj velký výlet. Autobusem nejprve jeli do Poděbrad, kde na ně čekala výletní loď Blanice, kterou se plavili do Nymburka. Někteří pluli úplně poprvé. Počasí nám přálo a plavba rychle ubíhala. Prvňáčci obdivovali okolí a velmi je zaujala zdymadla.

Když jsme vystoupili z lodi, čekal na nás autobus a HURÁ do Ostré. V Ostré jsme nejdříve šli do Centra řemesel. Děti si směnily koruny za groše a vyráběly – pytlíčky z kůže, perličkové hvězdičky, svíčky, rýžovaly zlato a stihly ochutnat i dobové speciality.
Spokojeni jsme se přesunuli do BOTANICU. Zde jsme se seznámili s výrobou přírodních mýdel, olejíčků, krémů a nakoupili dárky.

Po prohlídce a vydatné svačince nás čekal návrat domů. Cesta s malými zastávkami rychle ubíhala. Zvládli jsme si i zazpívat.

Před školu nás bezpečně přivezl skvělý řidič pan Rozsevač.

Byl to prima výlet a už nyní se těšíme na další společné zážitky.

Žáci 1. třídy, paní učitelka Mgr. Ivana Pešťáková a paní asistentka Mgr. Nikola Sacharuk.

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol