ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V pondělí 3. června vyrazila naše třída na dlouho očekávaný školní výlet. Sešli jsme se na vlakovém nádraží a jeli s jedním přestupem v Hradci Králové do Kostelce nad Orlicí.

Hned po příjezdu jsme si vybalili věci a vydali se na pěší túru. Navštívili jsme zámecký park a minizoo v Častolovicích a cestou zpět i park u zámku v Kostelci nad Orlicí. Po návratu do kempu jsme si ještě zahráli společenské hry a sportovní kvíz.

Druhý den jsme zahájili výbornou snídaní a po ní jsme vyjeli na zapůjčených koloběžkách k zámku Doudleby. Zde jsme absolvovali prohlídku s průvodkyní, která je zároveň dcerou současného majitele a dědice tohoto zámku. Poté jsme se vrátili do kempu opékat buřty a dát si polední pauzu před očekávaným splutím Orlice. Každý se svou posádkou vyrazil na svém raftu a užíval si divoké vody. I přes nepřízeň počasí a různé překážky celá třída doplula v pořádku do kempu.

Poslední den jsme si zabalili věci, uklidili chatky a po procházce městem a slavnostním vyhlášení soutěží spojené se sladkou odměnou jsme jeli vlakem zpět domů.

Výlet byl plný dobrodružství a zábavy a všichni jsme si ho moc užili.

Matheos Karadzos, žák 8.A

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol