ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ve středu 5. 6. 2024 se žáci druhých tříd sešli na vlakovém nádraží. Vyrazili směr Bílá Třemešná, kde se občerstvili v místní cukrárně a pohráli si na dětském hřišti.

Naším cílem byl HOTEL POD ZVIČINOU. Příjemnou lesní cestou jsme asi po hodině chůze došli do cíle. Před obědem jsme se ubytovali v útulných pokojích. Po dobrém jídle naše cestování pokračovalo na vrchol Zvičiny. Náročné stoupání jsme všichni zvládli. Odměnou byl krásný pohled na Dvůr Králové nad Labem a Krkonoše. Cesta zpět už byla příjemnější. Po návratu jsme měli osobní volno, které většina z nás využila k odpočinku. Po večeři jsme se v areálu hotelu věnovali sportovním aktivitám. Hodiny rychle ubíhaly a tak bylo nutné hrátky ukončit. Následovala osobní hygiena a příprava ke spánku. Ještě před usnutím jsme si na pokojích vyprávěli zážitky z prožitého dne. Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili do Bílé Třemešné na nádraží. Vlak nás zavezl do Kuksu. Před prohlídkou hospitalu jsme si pohráli na hřišti a prohlédli si přilehlou zahradu. Poutavé a poučné vyprávění sympatického pana průvodce během návštěvy hospitalu se nám moc líbilo a zanechalo v nás silný zážitek. Poté následoval výborný oběd v místní restauraci. Odpoledne jsme si prošli venkovní areál včetně nádvoří a vinice. Výlet jsme si zpestřili nákupem suvenýrů a osvěžující zmrzliny. Ještě před odjezdem jsme navštívili keramickou dílnu. Den prožitý v Kuksu se opravdu vydařil. V hotelu nás vítali s teplou večeří. Čas před spaním jsme věnovali psaní vyprávění o zážitcích z výletu. V pátek po snídani nás čekal úklid pokojů. Ještě před obědem jsme si zahráli přírodovědné hry. Náš společný výlet se pomalu blížil ke konci. Nezbývalo než se rozloučit a vyrazit procházkou na vlakové nádraží. Před půl druhou na nás čekali natěšení rodiče ve Dvoře Králové nad Labem. Výlet se vydařil a všem se nám moc líbil. Už teď se těšíme na další společné výlety za poznáním.

Mgr. Miroslava Kubicová a Mgr. Danuše Šrámková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol