V pondělí 10. 6. se vypravili žáci první třídy U skřítka a víly na zajímavý workshop věnovaný tkaní a košíkářství Tkaní a jiné hraní.

V expozici textilu a tisku byly připravené tkalcovské stavy a ukázka pletení košíků. Nejdříve se žáci seznámili s historií tkaní, následovala ukázka. Potom se děti rozdělily do dvojic a zkoušely tkát nejenom přízí, ale i rostlinami. Výsledné práce budou vystavené v muzeu. Po tkaní následovalo pletení z pedigu. Každé dítě si vyrobilo pěknou kytičku. Celý workshop byl velmi zajímavý, dětem se líbil.

Děkujeme VŠEM PRACOVNÍKŮM MUZEA za uspořádání velmi pěkné akce.

Žáci 1. třídy, paní učitelka Mgr. Ivana Pešťáková a paní asistentka Mgr. Nikola Sacharuk

tkani jako hrani 02

tkani jako hrani 03

Virtuální prohlídka školy

Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.