ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Před velikonočními prázdninami jsme s žáky 4. A prožili tři krásné jarní dny v ekologickém středisku SEVER v Horním Maršově.

Po ubytování v budově školy jsme se seznámili s našimi lektory, Jáchymem a Símou, kteří nás provázeli celým pobytem. První den pro nás měli připravené týmové hry, při nichž jsme se zasmáli a ještě lépe se vzájemně poznali. Po dobré večeři jsme ve společenské místnosti hráli na kytaru, zpívali a pobavili jsme se u společenských her.  Druhý den jsme se zabývali chovem hospodářských zvířat. Dozvěděli jsme se, že s nimi lidé nezacházejí vždy tak, jak by si zasloužila a už víme, že každý z nás jim může pomoci k lepšímu životu. V odpolední části programu jsme lépe poznávali les. Stali jsme se ochránci stromů a také biology, kteří najdou lesní živočichy, prohlédnou si je pod lupou a pomocí klíče určí jejich jméno. Po večeři jsme si vyzkoušeli, jak se naši předkové připravovali na Velikonoce a v krásném prostředí staré fary jsme si vyrobili králíčka s plstěným ocáskem, obarvili jsme vajíčka v cibulových slupkách a upekli jsme si voňavé perníčky. Poslední den nás čekal maršovský quest (hledačka), ve kterém jsme si prošli městečko a plnili jsme jednotlivé úkoly, které nás pomalu dovedly k ukrytému pokladu.
Ekologický pobyt se nám velmi vydařil a já doufám, že si děti kromě hezkých vzpomínek odnesou i vědomí, že přírodu je třeba znát a chránit.

Lenka Buřvalová a Marcela Jarošová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol