ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Šestá třída se den před pololetními prázdninami zúčastnila zeměpisné exkurze v hradeckém Planetáriu.

První část programu probíhala v novém digitálním promítacím sále, dozvěděli jsme se něco o hvězdách a souhvězdích, podívali jsme se také na Měsíc, Mars či Venuši. Prozkoumali jsme také Mezinárodní vesmírnou stanici. Dále jsme zhlédli film o kolizích ve vesmíru, kdy nám kolem hlav prolétávaly asteroidy a jiná kosmická tělesa. Na druhou část jsme se přesunuli do druhé budovy, zopakovali jsme si, proč se střídají roční období a proč dochází k zatmění Slunce i Měsíce. Poté jsme poděkovali našim průvodcům, nakoupili si nějaké suvenýry a prošli jsme si část zablácené galaktické stezky v měřítku jedna ku miliardě.

Žáci se zájmem absolvovali celý program, měli věcné dotazy a správně odpovídali na lektorovy otázky. Zároveň jsme si hravě zopakovali některé informace a exkurze se všem líbila.

Mgr. Vojtěch Hulík

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol