ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Opět po roce nás v předvánočním čase 18. prosince navštívil rodilý mluvčí z Británie Neil, který zážitkovou a interaktivní formou seznámil žáky 4. – 9. tříd s historií geografii a dalšími zajímavostmi z Velké Británie, Severního Irska a Irska.

Před samotným setkáním obdržely děti anglické pracovní listy, při jejichž vypracování si ověřily znalosti a připravily se na workshop. Během samotné akce si žáci zasoutěžili rozděleni do skupin 4.- 5. třída, 6.- 7. třída a 8.- 9. třída. Za každou třídu byl vybrán nejstatečnější kapitán s 3 pomocníky. Leckdy se podařilo mladším spolužákům zvítězit nad staršími a o to větší měli radost. Pořad však nebyl pouze o soutěžení, ale při seznamování se s historií britských ostrovů se děti pobavily při převlékání za známé osobnosti, největší aplaus sklidila královna Alžběta II. ve slušivém červeném kostýmku. Nechybělo ani zpívání a mnoho nových a užitečných informací. Žáci se přesvědčili, že komunikovat v angličtině může být i zábavné.

 

Mgr. Ida Šturmová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol