ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Dne 19. 12. jsme se zúčastnili přírodovědného programu na Gymnáziu ve Dvoře Králové nad Labem.

Program se týkal těchto předmětů: fyzika, chemie a přírodopis. Jako první se nám představila zdejší učitelka chemie. Ukázali jsme si spoustu pokusů týkajících se Vánoc. Vyzkoušeli jsme si například chemickou cestou vytvořit umělý sníh.

V hodině fyziky nám pan učitel představil základy fyziky a vysvětlil, jak funguje spousta věcí. Ukázal nám také pokusy s elektřinou. Vysvětlil nám například, jak vzniká blesk a další.
Na závěr jsme šli do přírodovědné učebny plné vycpaných zvířat. Paní učitelka nám rozdala zadání a papíry, měli jsme pojmenovat každé ze zvířat. Na konci hodiny jsme si kontrolovali odpovědi. S odchodem z učebny nás pochválila za naše znalosti. Ze školy jsme odcházeli plni znalostí, dojmů a poznatků. Doufáme, že se příští rok zúčastníme znovu. Děkujeme paní učitelce Codrové a Šturmové za krásný zážitek. Děkujeme.

za 8. třídu Vendula Jarolímková


Deváťáci se zúčastnili této akce také, ale vybrali si dějepisný program s panem učitelem Rejchrtem. V programu zazněla přednáška o tom, jak se žilo za doby první světové války. Také jsme si vyzkoušeli práci historika a prohledávali archiv. Akce se nám velice líbila a byla přínosná.

žáci 9. třídy

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol