16. září tohoto roku uplynulo přesně 200 let od nalezení významné literární památky našeho města – Rukopisu královédvorského. V souvislosti s tím pořádají některá kulturní zařízení přednášky, výstavy a další podobné akce spojené s tímto tématem.

8. třída navštívila výstavu Rukopis královédvorský inspirující. Žáci si prohlédli artefakty související s nálezem rukopisu i s rukopisem samotným. Seznámili se s životem Václava Hanky.

Žáci 9. třídy si vyslechli přednášku týkající se Rukopisu královédvorského v městské knihovně, okolnosti jeho nalezení a dopad na kulturní život v českých zemích.

Virtuální prohlídka školy

Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.