ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V úterý 17. 10. 2017 vyrazili žáci třetích a čtvrtých tříd vlakem na exkurzi do Liberce.

Cílem naší cesty byla IQ LANDIA a planetárium. Začali jsme prohlídkou jednotlivých interaktivních expozic. Po občerstvení a nákupu suvenýrů nás čekalo vyprávění a videoprojekce o vesmíru v planetáriu. Aktivně jsme se zapojili do programu. Řadili jsme planety podle vzdálenosti od Slunce, vyprávěli si o hvězdách, vesmírné stanici a vzniku černé díry. Všechny naše dotazy byly zodpovězeny. Zbývající čas jsme využili k poznávání dalších expozic. Nejvíce se nám líbil vodní svět, mluvící robot, pračka, simulace zemětřesení a vichřice, cesta do nitra Země a spousta dalších zajímavostí. Cestou domů jsme si vyprávěli zážitky z celého dne. Na nádraží jsme se rozloučili a rozešli k rodičům. Den plný zážitků a poznávání se nám moc líbil. 

Mgr. Ivana Pešťáková, Mgr. Miroslava Kubicová 
 

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol