ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ať žijí obnovené tradice! A právě v duchu tohoto hesla se semkli žáci a žákyně devátých tříd, dali hlavy dohromady a uspořádali za dohledu a podpory svých třídních učitelů Dětský den.

Ve čtvrtek 1. června 2017 se díky zodpovědnému přístupu deváťáků rozezněl po celé Podharti dětský smích a štěbetání prvňáků, druháků a třeťáků. Ke svému obveselení a ověření svých znalostí jim starší spolužáci připravili celkem dvanáct stanovišť, na kterých plnili svěřené úkoly. Znalci lesa připravili vědomostní soutěž o fauně a flóře naší přírody, odbornice na dopravu zaměstnaly mozkové závity mrňousů ohledně znalostí dopravních značek, sportovci připravili jízdu zručnosti na kolobrndách, bonbóny se daly získat u děvčat při splnění tzv. kelímkových úkolů, šikovní chlapci připravili řemeslné dovednosti v našich nově vybavených dílnách. Celé dopoledne odtud zněly údery kladívek. Výčet všech stanovišť je zbytečný. Kdo je prožil, viděl, že všude bylo plno zábavy. Cílem každého žáka bylo finální KOLO ŠTĚSTÍ, kde si všichni vytočili drobné odměny a občerstvení.
Akce se vydařila, a to i díky příjemnému letnímu počasí. Malé děti se pěkně pobavily a ti starší měli nakonec velkou radost, jak svůj úkol zvládli. Za to jim patří velké díky, musíme smeknout před jejich přípravou i výkony na stanovištích.

třídní učitelé 9. A a 9. B - Petr Novotný a Iva Codrová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol