ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V pátek 26. 5. jsme společně vyrazili na náš školní výlet do Josefova a jaroměřské záchranné stanice Jaro.

V Josefovské pevnosti jsme se na chvíli stali vojáky a vojačkami a plnili úkoly pod vedením dvou vybraných kapitánů. Museli jsme hledat a následně ukrývat dělové koule, poznávat roztodivné předměty, sestřelovat nepřátelské kuželky a orientovat se podle mapy v podzemních chodbách, což bylo veliké dobrodružství, protože na cestu nám svítily pouze svíčky. Poslední kousek podzemního labyrintu jsme dokonce prošli úplně po tmě! A protože jsme všechny úkoly splnili, mohli jsme složit mapu, která nás zanedlouho dovedla k pokladu. Po krátkém odpočinku a posilnění jsme se přemístili do záchranné stanice JARO Jaroměř, kde nás pan průvodce seznámil s významem stanice a jejími obyvateli – hendikepovanými zvířaty. Uměl o nich poutavě vyprávět a bylo vidět, že své svěřence dobře zná. Dozvěděli jsme se mimo jiné, jak i my můžeme jednoduše pomoci přírodě tím, že nebudeme nakupovat výrobky obsahující palmový olej. Výlet byl dobrodružný a poučný a všichni jsme si ho užili. 

Mgr. Lenka Buřvalová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol