ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Žáci osmých a devátých tříd se zúčastnili v Hankově domě hudebního programu zaměřeného na prevenci rizikového chování, který úspěšně probíhá již od r. 2011, kdy vznikl pod záštitou zmocněnkyně vlády ČR pro lidská práva Moniky Šimůnkové.

Hudební producent a hudebník Radoslav "Gipsy" Banga se s žáky podělil o svůj osobní příběh a své zkušenosti. Motivoval je k aktivnímu a smysluplnému životu. V devadesátiminutovém programu se společně zamýšleli nad nebezpečím virtuální reality některých počítačových her. Hovořili o rasismu a šikaně. Slyšeli také smutný příběh hudebníkova spolužáka ze školy, který zemřel na předávkování drogami. Působivé bylo vyprávění o domácím násilí, otci alkoholikovi a životě bezdomovce.
Cílem pana Bangy ale bylo především ukázat žákům cestu jak něčeho dosáhnout. Uvedl svá tři pravidla, která ho dostala z okraje společnosti až k úspěchu ve své práci a šťastnému životu -  "CHTÍT, VĚŘIT, KONAT". Uvedl také, že každý může zrealizovat své sny, ale musí také překonat překážky. Za některé si můžeme sami, jak budeme žít a jak se budeme chovat, je to jen na nás. Úspěch nepřijde třeba hned, v jeho případě to trvalo deset let, máme v sobě tolik trpělivosti? Kolik času věnujeme neplodným věcem a kolik práci na svém snu? Život bez cíle není život.
Atraktivní forma pro mladé lidi, vyprávění a hudba, pozitivní příklad člověka, který něco dokázal ve svém životě, je jistě mnohem zajímavější než teorie a domlouvání. Ostatně velké soustředění žáků během vyprávění a jejich hodnocení programu mluví za vše.

Více na:  http://www.azrodina.cz/4644-kdyz-chces-tak-to-dokazes

Mgr. Marta Mokrá, školní metodik prevence

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol