ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Úterní odpoledne 4. dubna bylo pro mnoho dětí ze školní družiny nabité jarní atmosférou. Přes deštivé ráno a dopoledne se počasí umoudřilo

(asi se domluvilo s jarem), proto se děti mohly rozloučit se zimou prostřednictvím staré lidové tradice – vynesením Morany. Tu si vyrobily společně se svými vychovatelkami v družince. Za zpěvu, zvuků rytmických nástrojů a doprovodu několika rodičů se průvod vydal k Hartskému potoku, kde se jednotlivá oddělení ŠD rozloučila s Moranou lidovými říkadly a písničkami o jaru. Zapálenou Moranu pak všichni svými pohledy doprovázeli, dokud ji neodnesly vlnky Hartského potoka z dohledu. Děvčata přivítala jaro vhozením březových věnečků do vody za odplouvající „paní Zimou“. Všichni zúčastnění svým hlasitým voláním „Haló, haló, voláme tě, jaro!“ přivolali k nám do Podhartě jaro.  

vychovatelky M. Hošková, M.Jarošová, Mgr. N.Prouzová a H.Pfeiferová
a učitelky  Mgr. Š. Ruprichová a H. Havlíčková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol