ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Již druhé desetiletí patří etická výchova mezi priority profilace naší školy. Žáci jsou dlouhodobě vedeni k podpoře tolerance, soucitu i ohleduplnosti v mezilidských vztazích. Předmět Etická výchova jsme vyučovali již před zavedením do ŠVP v roce 2009 v rámci volitelného předmětu a poté jej zařadili do osnov jako povinný nejprve v 6. a před třemi lety i ve 3. třídě.

Vyučující na naší škole absolvovali vzdělávání, účastnili se pilotáže učebnice a v minulosti vymysleli řadu projektů, které byly humanitárně zaměřeny. Mezi ty nejúspěšnějších patří např. sbírka 255 starých dioptrických brýlí a 15000 poštovních známek, z jejichž výtěžku byly podpořeny děti v Africe, výroba panenek pro celosvětovou kampaň UNICEF„ Adoptuj panenku a zachráníš dítě“, sběr starých lékárniček pro pojízdnou ambulanci v Bangladéši, jarmarky a masopustní sbírky pro projekty Šance, Srdíčkový den, Život dětem, Fond ohrožených dětí, Světluška, Sněhulák pro Afriku a další. Od roku 2014, kdy jsme získali ocenění Etická škola bronzového stupně, jsme v tomto směru nepolevili. Jedna vyučující se stala před dvěma lety lektorkou Etického fóra, již 6 let každoročně získáváme na své etické projekty grant z Královéhradeckého kraje, 4 roky zajišťujeme i praxi studentů UHK v oborovém studiu Etické výchova. Ocenění neziskové organizace Etické fórum nás velice potěšilo. Postup z bronzové certifikace v roce 2014 do stříbrné od roku 2022 je pro nás nejen oceněním předchozí práce, ale zároveň i závazkem do budoucna.

Mgr. Vojtíšková Stanislava, zástupkyně ředitelky

et skola stribrna

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol