ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V úterý 14. května proběhlo na umělém trávníku v Trutnově okresní kolo McDonald’s Cupu ve fotbale. My jsme se do něj probojovali přes okrskové kolo v kategorii žáků 1.–3. třídy.

Turnaj byl velmi vyrovnaný, nikdo nechtěl vypadnout a rozhodovaly maličkosti.

Školy naší kategorie byly rozděleny do dvou tříčlenných skupin, postupovaly dva nejlepší týmy. V prvním zápase jsme přehrávali ZŠ Dolní Branná, ale i přes nastřelenou tyčku i břevnu jsme gól vstřelit nedokázali, a tak skončilo utkání bezbrankovou remízou. Ve druhém zápase jsme prohráli se ZŠ Trutnov Náchodská a o našem osudu rozhodovalo utkání mezi našimi soupeři. Nakonec trutnovská škola vyhrála 4:2, což nám stačilo na postup. Ale měli jsme štěstí, protože třeba výsledek 3:2 by nám nestačil. V semifinále jsme se potkali se ZŠ Školní Vrchlabí, se kterou jsme remizovali v okrskovém kole. Remíza se zrodila i tentokrát, o vyrovnání se postaral Filip Dubický výstavní ranou do šibenice tři minuty před koncem. Utkání tak muselo být rozhodnuto penaltovým rozstřelem. Vrchlabí neproměnilo dvě penalty, tu naši rozhodující naopak proměnil Matěj Mácha a propukla radost z postupu do finále. Tam jsme bohužel na soupeře nestačili, nevstřelili jsme ani branku a prohráli jsme 2:0.

V celém turnaji jsme měli problém se vstřílením branek, ale všechny kluky musím pochválit za velmi kvalitní a reprezentativní výkony. Nemáme se za co stydět a stříbrné medaile nám určitě sluší.

Mgr. Vojtěch Hulík

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol