ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Skvělá příležitost se díky finančnímu příspěvku z EU naskytla žákům 7. tříd. Vybraní žáci se mohli zúčastnit šestidenního zájezdu do britské metropole - Londýna.

Naše škola pořádala takovýto zájezd vloni, ale byla by škoda nevyužít této nabídky znovu. Novinkou oproti minulému zájezdu byla výuka anglického jazyka s rodilými mluvčími přímo v Londýně.
Na cestu jsme vyrazili v neděli 29. 11. dopoledne. V Jihlavě jsme vyzvedli druhou část naší výpravy, a pak už směr Německo, Belgie, Francie a nalodění na trajekt ve městě Dunkerque.  Houpavou plavbu jsme přežili bez problému, a tak krátce před rozedněním jsme spatřili křídové útesy anglického Doveru. Program prvního dne v Londýně jsme začali v městské části Greenwich, kde mj. prochází nultý poledník a všichni na vlastní oči zjistili, o čem jsme se to učili v šesté třídě v zeměpise. Po prohlídce National Maritime Museum jsme se pomocí vyhlídkové lodě přesunuli do centra města, kde jsme navštívili Tower of London, prohlédli jsme si také Tower Bridge, Tate Modern Gallery nebo divadlo Globe. V podvečer jsme se autobusem přesunuli do jižní části Londýna, kde na nás již čekaly hostitelské rodiny. Po počáteční nejistotě se děti oklepaly a s radostí vyrazily do svého přechodného domova.
Úterní dopoledne děti strávily v místním komunitním centru, kde probíhala výuka. Děti se učily ve třech skupinkách, každá měla svého učitele a povětšinou hravými činnostmi získávaly nové vědomosti. Odpoledne jsme navštívili St. Paul‘s Cathedral a Museum of London. Středeční dopoledne opět patřilo výuce, odpoledne jsme se zastavili na krátkou návštěvu obchodního domu Primark a Natural History Museum. Ve čtvrtek jsme se po celý den museli obejít bez autobusu, prohlídku města jsme začali u London Eye. Odtud jsme se vydali přes Westminster Bridge podél Big Benu a Houses of Parliament k Westminsterskému opatství. Po cestě k Buckinghamskému paláci jsme mohli spatřit střídání Horse Guards. Následně jsme se vrátili zpět k London Eye, abychom si prohlédli celý Londýn z této populární londýnské atrakce. Před odjezdem jsme ještě stihli navštívit Trafalgar Square, Picadilly Circus, Leicester Square a Covent Garden.
Po sedmé hodině večerní jsme se vydali na zpáteční cestu. Trajektem jsme se dopravili do Francie a opět přes Belgii a Německo zpět do České republiky.  Trochu unavující a dlouhou cestu jsme zakončili až v pátek o půl osmé večer. Celý zájezd se obešel bez problémů a komplikací, v Londýně panovala příjemná předvánoční atmosféra, děti byly ukázněné a o vše se zajímaly. Z Anglie jsme si přivezli spoustu nových zážitků a věříme, že tento zájezd byl pro naše žáky motivující do dalšího studia nejen anglického jazyka! 

Mgr. Vojtěch Hulík a Mgr. Lenka Paťavová

 

Odkaz na stažení všech fotek z pobytu:  http://uloz.to/xEozjAkd/londyn-zip

heslo: okurka

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol