ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Dne 6. října jsme vyrazili s paní učitelkou Codrovou  a panem učitelem Novotným do Hradce Králové podívat se na vodní elektrárnu Hučák a výstavu středních škol v Aldisu. Jako první jsme navštívili vodní elektrárnu, která nás už na první pohled zaujala krásně vybaveným interiérem. Exkurze v elektrárně byla, nejen poučná ale i zajímavá. Viděli jsme také 3druhy turbín, expozici obnovitelných zdrojů, vodní a větrnou elektrárnu. Někteří z nás si mohli i vyzkoušet zapnutí malého tornáda. Shlédli jsme i dokument o malých vodních elektrárnách na Labi. Po návštěvě elektrárny jsme vyrazili do Aldisu. Tam byla výstava středních škol. Tohle téma je pro nás, „deváťáky“ velmi aktuální. Vždyť vybrat si správnou střední školu není jednoduché. Bylo zajímavé získat informace o středních školách našeho regionu na jednom místě. Studenti prezentující své školy, byli velmi ochotní sdělit nám informace o studiu. Po skončení akce následovala odměna v podobě oběda v KFC a Mc Donald´s a pak nás čekal už jen návrat domů vlakem. 

Nela Robková, 9. tř.

 

 

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol