ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V pondělí 23. března se vydali žáci 3. třídy, 7. A, 7. B do Prahy na dlouho plánovanou exkurzi. Cílem bylo letiště a výcvikové centrum pilotů.

Nejdříve se na letiště vypravila 3. třída, v té době žáci 7. tříd byli ve výcvikovém centru. Na letišti se nás ujala příjemná průvodkyně, dostali jsme identifikační kartičky, prošli bezpečnostní zónou a prohlídka letiště mohla začít. Nastoupili jsme do autobusu a sledovali přílety i odlety letadel, přesnost přistání, práci techniků na letištní ploše. Viděli jsme přistát i největší letadlo EMIRATES, do jehož nákladního prostoru se vejde i automobil.
Podívali jsme se i do haly, kde jsou hasičská i záchranná auta. Po skončení prohlídky letiště, jsme se vyměnili se žáky 7. tříd a vydali se do výcvikového centra budoucích pilotů. Viděli jsme trenažér skutečného letadla, který je jediný svého druhu ve střední Evropě a pomáhá při přípravě i pilotům ze zahraničí. Seděli jsme v trenažéru, kde je vše jako ve skutečném letadle, zkusili jsme i „řízení“ letadla v kokpitu jako první i druhý pilot. Zajímavé bylo zkusit si evakuaci z letadla na nafukovacím skluzu. Moc se nám líbilo i letadlo, ve kterém se natáčel PAN TAU. Obě exkurze byly zajímavé, můžeme říci úžasné. Dozvěděli jsme se hodně zajímavého a určitě budeme dlouho na tuto společnou akci vzpomínat. Rádi bychom poděkovali panu Ing. J. Filipovi, který nám tyto exkurze doporučil a také se s námi obou akcí zúčastnil a jako pilot z povolání, doplňoval výklad našich průvodců.

Mgr. Ivana Pešťáková, Mgr. I. Codrová, Mgr. E. Lahučká, Mgr. M. Kubicová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol