ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Začátkem června navštívil naši 8. a 9. třídu pan ing. Jiří Filip - dopravní pilot a tatínek žáka Kuby z naší druhé třídy. Besedoval se žáky o létání jako o povolání i jako o koníčku (článek Jak se stát pilotem aneb pilot ve škole). Pozval žáky na exkurzi na letiště v Žirči.

Osmáci této nabídky využili v posledním týdnu školního roku. Věnoval se jim nejen ing. Jiří Filip mladší a i jeho otec, který létal celý život jako pilot práškovacího letadla. Především chlapci se zajímali o technické záležitosti letadel a ptali se na rychlosti a výkony, děvčata se dozvěděla něco o povolání letušky. Znalosti z hodin fyziky se hodily!
Především ale měli všichni možnost posadit se do několika typů letadel motorových i bezmotorových. Byly to Zlín 43, Super Blaník L23 a Twin Astir. Mohli pozorovat při výcviku přistání a vzletu ultralehký Vampir Letecké školy Řehák. Nakonec si žáci prohlédli Čmeláka Z 37 firmy Lestav.
Exkurze se postupně zúčastnili nejen osmáci, ale i 2. třída, 6.A a 6.B. Děkujeme oběma pilotům Filipovým za čas a informace, o které se s námi podělili.

Mgr. Marta Mokrá

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol