ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

23. října se žáci 5. A vydali v rámci vlastivědné výuky do hlavního města naší republiky, aby se blíže a na vlastní oči seznámili s památkami a životem Prahy.

Žáci se vypravili na turistický maratón ihned po příjezdu našeho domácího autobusu do matičky Prahy. Pěšky jsme vyrazili na Václavské náměstí k soše sv. Václava, dále pak k Národnímu muzeu, na Staroměstské náměstí... Zde jsme měli štěstí a zhlédli Orloj v akci. Naše cesta vedla dále přes Karlův most, na Kampu, Čertovku a plot zamilovaných s tisíci zámečky, které uzamknou lásku milenců, na Malou Stranu k domu U Dvou slunců až na Hradčany. Na pražském hradě jsme počkali a společně s naším panem prezidentem uvítali návštěvu z ciziny. Žáci byli nadšeni, že na vlastní oči uviděli prezidenta naší republiky. Zpáteční cestu jsme si urychlili metrem, které bylo také velkou atrakcí.Celý výlet se velmi podařil, žáci byli obohaceni o spoustu zážitků, nikomu se nic nestalo a v pořádku jsme dorazili domů do Dvora Králové n. L.

5. A, tř. uč Elena Lahučká

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol