ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

Znáte děti Krtečka? Tak touto otázkou začala naše výprava za nádhernými ilustracemi od pana Zdeňka Milera.

Pan Zdeněk Miler (21. února 1921 – 30. listopadu 2011) byl český režisér a výtvarník animovaných filmů pro děti, který nejvíce proslul animovaným seriálem o Krtkovi. Seriál o Krtkovi si získal velikou oblibu u nejedné generace dětí. V současné době existuje 49 dílů o malém Krtečkovi. Zajímavostí je, že seriál o Krtečkovi není mluvený (s výjimkou 1. dílu – Jak krtek ke kalhotkám přišel), Krteček a jeho malí kamarádi pouze vydávají zvuky citoslovce, což jsou vlastně hlasové záznamy jeho dvou malých dcer. My jsme si přečetli první díl krtka - Jak krtek ke kalhotkám přišel. Během čtení měli děti za úkol nakreslit vše, co si chtěl krtek dát do kalhotek. Povídali jsme si o všech zvířátkách, která pomáhala krtkovi vyrobit látku na kalhotky. Nakonec si děti prohlédly knihy o krtkovi, které mají v knihovně. Každé z dětí hledalo knihu o krtkovi, kterou má doma. Zjistili jsme, že každý z nás má doma dvě až tři knihy o krtkovi a skoro všichni mají doma animované pohádky o krtkovi.

Bc. Martina Kuchařová a družina 3. B

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol