ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Znáte děti Krtečka? Tak touto otázkou začala naše výprava za nádhernými ilustracemi od pana Zdeňka Milera.

Pan Zdeněk Miler (21. února 1921 – 30. listopadu 2011) byl český režisér a výtvarník animovaných filmů pro děti, který nejvíce proslul animovaným seriálem o Krtkovi. Seriál o Krtkovi si získal velikou oblibu u nejedné generace dětí. V současné době existuje 49 dílů o malém Krtečkovi. Zajímavostí je, že seriál o Krtečkovi není mluvený (s výjimkou 1. dílu – Jak krtek ke kalhotkám přišel), Krteček a jeho malí kamarádi pouze vydávají zvuky citoslovce, což jsou vlastně hlasové záznamy jeho dvou malých dcer. My jsme si přečetli první díl krtka - Jak krtek ke kalhotkám přišel. Během čtení měli děti za úkol nakreslit vše, co si chtěl krtek dát do kalhotek. Povídali jsme si o všech zvířátkách, která pomáhala krtkovi vyrobit látku na kalhotky. Nakonec si děti prohlédly knihy o krtkovi, které mají v knihovně. Každé z dětí hledalo knihu o krtkovi, kterou má doma. Zjistili jsme, že každý z nás má doma dvě až tři knihy o krtkovi a skoro všichni mají doma animované pohádky o krtkovi.

Bc. Martina Kuchařová a družina 3. B

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol