ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V šesté lekci jsme si s dětmi diskutovali o přátelství, kdo je přítel a kamarád, jak je pro nás důležité přátelství. Povídali jsme si, co se nám líbí a nelíbí na kamarádech, a jak se nemají chovat.

Přečetli jsme si příběh, jak Míca, Číča a Fousek společně rybařili a cvrnkali kuličky, co se mezi nimi stalo při jejich hře. Číča nejdříve vyhodila ze společného hraní Mícu a pak se ošklivě zachovala k Fouskovi. V příběhu došlo k omluvě za své chování a k usmíření. Děti hledaly řešení napjaté situace mezi kamarády, aby nedošlo k ohrožení jejich přátelství. Mluvily o tom, jaké to je, když je někdo z nějakého důvodu sám, a chtěl být s ostatními. Co můžeme udělat, abychom nebyli sami, protože maminka a tatínek není vždy na blízku. Navrhovaly, co my můžeme poradit někomu, když si všimneme, že je sám.
Nepříjemnou situaci jsme si modelovali na hře „Hledání zvířátek“ a své pocity náhodně vzniklé samoty popisovali. Opět jsme lekci zakončili obrázkem.

Mgr. Marta Mokrá, metodik prevence

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol