ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Druháčci se vydali na svůj velký výlet, který byl odměnou za píli a snahu v prvním pololetí.

Společně s námi jeli chlapci a děvčata z dopravního kroužku. Nemohli jsme dospat a ráno 19.2 se všichni sešli na vlakovém nádraží. Rozdělili jsme se do skupinek a netrpělivě vyhlíželi příjezd vlaku. Cesta do Jaroměře rychle uběhla a čekal nás první přestup. Celý jeden vagón byl jen náš. Užívali jsme si cestu vlakem.
Někteří z nás ještě vlakem necestovali. V 10 hodin jsme byli v Praze. Nejdříve jsme se vypravili na Václavské náměstí, potom na Staroměstské náměstí, kde na nás čekalo překvapení. Šli jsme se společně podívat nahoru na věž Orloje. Byl to úžasný zážitek, viděli jsme celou Prahu.
Po krásném zážitku jsme jeli metrem do hlavního cíle našeho výletu – do České televize. Tady se nás ujali dva průvodci, kteří nás vzali do jednotlivých studií. Sledovali jsme i herce při natáčení literárního pořadu, vyzkoušeli si kostýmy, paruky. Velkým zážitkem bylo vlastní natáčení. Stáli jsme za kamerou, natáčeli spolužáky a někteří zkoušeli „vysílat“ zprávy. Po prohlídce nesměl chybět nákup dárečků a hurá domů. Cesta vlakem nám rychle uběhla a už jsme byli ve Dvoře na nádraží. Výlet skončil, ale další odměna za vysvědčení na nás čekala v pátek. V Cukrárně U Pastvů jsme všichni dostali sladkou odměnu, za kterou moc děkujeme.
Rádi bychom poděkovali paní učitelce Kubicové, paní vychovatelce Prouzové, paní ekonomce Krýzové, paní Petrové, chlapcům a děvčatům z 6. B a Terezce Pastvové, že nám pomohli zajistit pohodu a bezpečnost v průběhu celého výletu.

žáci 2. třídy a tř. uč. Mgr. Ivana Pešťáková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol