ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Dne 9. 1. 2014 jsme se s žáky 5. B a 5. A zúčastnili divadelního loutkového představení „Hej, mistře" v královéhradeckém Divadle Drak.

Představení zaměřené na Rybovu Českou mši vánoční bylo podáno velmi originální a vtipnou formou, a proto sklidilo u žáků veliký úspěch. Po představení nás čekal ještě jeden zážitek v podobě labyrintu Divadla Drak, kde se žáci seznámili s různými typy loutek, jejich výrobou, zacházení s nimi a zároveň zde během výkladu plnili vtipné úkoly, při nichž museli sami bloudit a hledat odpovědi na zadané otázky. Na závěr jsme se přesunuli do interaktivní části labyrintu, kde jsme měli všichni možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, jak se tvoří divadlo a loutky – od samotného scénáře či návrhu loutky, až po finální dílo. Žáci se vyřádili na simulátorech zvukových a světelných efektů i v roli režiséra, herce a posluchače. Opět se osvědčilo, že výuka zážitkovou formou je nejlepší způsob vzdělávání.

Bc. Pavla Vojtíšková a Mgr. Lenka  Paťavová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol