ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

Dne 9. 1. 2014 jsme se s žáky 5. B a 5. A zúčastnili divadelního loutkového představení „Hej, mistře" v královéhradeckém Divadle Drak.

Představení zaměřené na Rybovu Českou mši vánoční bylo podáno velmi originální a vtipnou formou, a proto sklidilo u žáků veliký úspěch. Po představení nás čekal ještě jeden zážitek v podobě labyrintu Divadla Drak, kde se žáci seznámili s různými typy loutek, jejich výrobou, zacházení s nimi a zároveň zde během výkladu plnili vtipné úkoly, při nichž museli sami bloudit a hledat odpovědi na zadané otázky. Na závěr jsme se přesunuli do interaktivní části labyrintu, kde jsme měli všichni možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, jak se tvoří divadlo a loutky – od samotného scénáře či návrhu loutky, až po finální dílo. Žáci se vyřádili na simulátorech zvukových a světelných efektů i v roli režiséra, herce a posluchače. Opět se osvědčilo, že výuka zážitkovou formou je nejlepší způsob vzdělávání.

Bc. Pavla Vojtíšková a Mgr. Lenka  Paťavová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol