ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Pohádkoterapie nebo terapie pohádkou? Obojí je správně, a my jsme se na takovou terapii v pátek 9. 11. 2012 vydali s družinkou 2. B do Městské knihovny Slavoj.

Nejprve jsme si povídali o tom, jaké pohádkové postavy v pohádkách vystupují. Děti jmenovaly kladné hrdiny, jako jsou princové, princezny, ale i záporné postavy a nadpřirozené bytosti. Nejprve dětem přečetla pohádku paní ředitelka. Děti musely dávat velký pozor, neboť na konci se jich zeptala na děj pohádkového příběhu. Z křížovky, kterou děti vyluštily, se dozvěděly název oblasti, ze které pochází pohádka určená pro páteční terapii. Byly to "Katalánské pohádky". Potom se děti pohodlně usadily do připravených kožených vaků a poslouchaly a poslouchaly. Do družinky jsme si zapůjčili knihu, která nás tentokrát zavede do světa draků, obrů, skřítků, elfů a jiných nadpřirozených bytostí. Už se s dětmi těšíme na předčítání z knihy a na výtvarné ztvárnění nějaké "příšerné" bytosti!

Bc. Martina Kuchařová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol