ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Státní svátek 28. září strávila většina dětí z 1. A a několik jejich starších sourozenců na výletě v našem krajském městě.

Do Hradce Králové jsme přijeli vlakem a naším prvním cílem bylo nábřeží, kde na nás na lodi již čekal pan kapitán. Za zvuků lodní sirény jsme vypluli proti proudu a dopluli jsme až k secesnímu mostu ve Věkoších. Přestože svítilo sluníčko, byli jsme rádi, že jsme si mohli nahřívat ruce o roztopený lodní kotel. Po vylodění jsme se vydali na Velké náměstí a navštívili Bílou věž. Čekalo nás 233 schodů, ale rozhled z výšky stál rozhodně za to. A pak jsme už nasedli do autobusu a jeli do dlouho očekávané hvězdárny. Nejprve jsme se v kinosále podívali na film o sluneční soustavě a o planetě Mars a prohlédli si zmenšené modely některých planet. Poté jsme pod otáčivou střechou prozkoumali obrovský dalekohled a pak nás již čekalo planetárium. Jak naše oči postupně přivykaly tmě, objevovaly se nad námi hvězdy a různá souhvězdí. Děti tak měly možnost vidět souhvězdí Velké a Malé medvědice, souhvězdí Orion i Býka a také mohly sledovat, jak se noční obloha otáčí okolo hvězdy Polárky. Výlet se i díky krásnému počasí velice podařil, děti se dozvěděly mnoho nových zajímavých věcí a jistě se všichni těšíme na další společné akce.

M. Hošková, vychovatelka ŠD

hk 01

hk 02

hk 03

hk 04

hk 05

hk 06

hk 07

 

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol