ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V úterý 10. 9. se žáci 8. třídy ze ZŠ Podharť dostavili před školu na kolech, aby se zúčastnili tradičního prožitkového kurzu na Sv. Kateřině.

Na cestě je čekalo poznávání okolní krajiny, zdolávání technicky náročného terénu v Lese Království a závod v rychlo jízdě. Zvyklostí trasy je, že si žáci uprostřed lesa vybírají, kudy chtějí jet, a tak nechybělo ani každoroční bloudění. V kempu a okolních hlubokých lesů se „Podharťaci“ v průběhu třech dnů věnovali slaňování ze skalní vyhlídky, práci s buzolou a mapou, poznávání topografických značek. Soutěžili v orientačním běhu, ve střelbě ze vzduchové pušky, v hodu granátu na cíl a v klasickém souboji družstev dívek a chlapců v kanoistice. Přestože osmáci byli sužovaní větrným, chladným a deštivým počasí, tak si pobyt v přírodě užívali s úsměvem na tváři a potvrdili tím naše heslo: „Všude dobře, tak proč být doma.“

Mgr. Radan Černý a Mgr. Petr Novotný

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol