ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ve středu 17. dubna navštívila naše třída Městskou knihovnu Slavoj. Zde na nás čekalo setkání s ilustrátorem dětských knih Adolfem Dudkem.

Ilustroval jich už 120 a tak se doma podívejte do Vašich knihoven a možná budete mít některou z 3 000 000 prodaných. Jeho obrázky známe také z časopisu Sluníčko. Pro nás bylo překvapení, že všechny tyto obrázky vznikly na počítači, i když na to vůbec nevypadají.

Pan Dudek nám slíbil, že se během jedné hodiny naučíme kreslit pomocí čtyř základních tvarů: čtverce, obdélníku, trojúhelníku a kruhu. A tak si každý odnesl pět obrázků. Zkusili jsme si krajinu s horami, město s mrakodrapy a auty, naučili jsme se malovat obličeje s různými výrazy, postavu a dlaň. Viděli jsme i obrázky, které pan Dudek maloval na konzervatoři, a na závěr programu nás čekaly výtvarné hádanky.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat pracovnicím knihovny za pozvání na tuto akci. Název programu Nehulíme - kreslíme nás trochu zmátl, ale toto setkání s ilustrátorem dalo těm, kteří rádi kreslí cenné rady, a všichni si užili spousty legrace. Pan Dudek je skvělý ilustrátor a bavič. Těšíme se, že se příště naučíme kreslit i siluetu koně.

Víte co to je "program v HD kvalitě"? Je to "program Hodně Dobrý"! A to tento určitě byl.

žáci 7. třídy

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol