ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V posledním zářijovém týdnu se žáci osmého ročníku zúčastnili již tradičně sportovního kurzu. Tento je umístěn do malebného prostředí autokempu Sv. Kateřina a jeho pestrého okolí. Úkolem a cílem kurzu byly aktivity sportovní, ale i společenské. První den se celá parta sportovců posadila na svá horská a jim podobná kola a vyrazila od školy do terénu hledat Sv. Kateřinu.

Doprovodné vozidlo zatížené loděmi, baťohy a ostatním sportovním materiálem nemuselo zasahovat, neboť všichni účastníci po několika hodinách „bloudění v lesích“ do kempu dorazili. Odpolední program byl ve znamení horolezeckého výcviku na Slučích kamenech. Naučili jsme se základy lezení, slaňování a hlavně překonali strach z tohoto netradičního sportu. Po večerním táboráku plného her a písní všichni usnuli spánkem spravedlivých. Následující den proběhly závody v orientačním běhu. Na náročné trati dvě dvojice nezvládly orientaci podle buzoly, a tak bylo vyhlášeno, naštěstí úspěšné, pátrání po zbloudilcích. Kanoistický výcvik na místním rybníce byl opět veselý, a to zásluhou vydařené dvojice J.H.+L.Č. která dokázala při převrácení svého Titaniku obdivuhodné kreace. Za nádherného počasí proběhl odpolední cyklopřesun na hradiště Bradlo, kde proběhl již náročnější lezecký výcvik. Po návratu zničených účastníků netrvalo dlouho a opět se řádilo na rybníce i hřištích a večer znovu vzplál táborák, na kterém byli vyhlášeni nejlepší sportovci. Poslední den proběhl ve znamení závodu o nejlepšího ostrostřelce, jízdě na koních, kanoistice, kopané a odpoledního návratu na kolech do Dvora Králové.

No, a co říci na závěr? Díky skvělému počasí, netradičním sportům, nádhernému prostředí a výborné partě se nikomu nechtělo domů - a to stačí, nebo snad ne?

Mgr. Petr Novotný

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol